Gizlilik Bildirisi

Bu siteyi ("Site") kullanmaya başlamadan önce lütfen aşağıda belirtilen maddeleri ve "Kurallar ve Koşullar" bölümünü dikkatle okuyunuz.

Bilgi ve kolaylık sağlamak amacıyla ECHO web siteleri diğer şirketlerin web sitelerine bağlantılar sağlayabilir. Bu bağlantıları kullanırsanız ECHO web sitesinden çıkarsınız. ECHO'nun, bu siteler veya gizlilik uygulamaları üzerinde bir denetimi yoktur. Diğer şirketlerin web sitelerine ilişkin herhangi bir onayımız veya önerimiz söz konusu değildir. İlişkisiz diğer şirketlere vermeyi seçtiğiniz kişisel bilgileriniz ECHO'nun bu Gizlilik Bildirimi kapsamında değildir. Kişisel bilgilerinizi vermeden önce tüm şirketlerin gizlilik ilkelerini gözden geçirmenizi öneririz. Diğer bazı şirketler sizin kişisel bilgilerinizi ECHO ile paylaşmayı seçebilir; bu durumda söz konusu paylaşım diğer şirketin gizlilik ilkelerine tabidir.

Kişisel bilgiler,sizin adınızla veya kimliğinizle ilişkili bilgilerdir. ECHO kişisel bilgileri, sizin ihtiyaçlarınızı ve ilgilerinizi daha iyi anlamak ve sizlere daha iyi hizmet sunmak için kullanır. Kişisel bilgilerinizi bize vermeyi seçtikten sonra, bunların yalnızca ECHO ile olan müşteri ilişkilerinizi düzenlemek için kullanılacağından emin olabilirsiniz. Bize olan güveninizi özenle korumaya çalışırız. ECHO, kişisel bilgilerinizi başkalarına satmaz, kiralamaz veya ödünç vermez.

Echo’ nun web sitesi, ziyaretçilerle ilgili otomatik olarak aşağıdaki türlerde bilgileri ziyaretlerde toplayabilir ve kaydedebilir: 

 

  • Web sitesine bağlanılan İnternet Protokol (IP) adresi  Web sitesine girmek için kullanılan bilgisayarın işletim sistemi ve İnternet tarayıcı türü 
  • Web sitesini ziyaret etme tarihi ve saati; 
  • Web sitesinde ziyaret edilen sayfalar; 
  • Eğer Web sitesine başka bir internet sitesinden ulaşıldıysa, ilgili sitenin adresi; 
  • Web sitesine bir arama motoru yoluyla girildiyse, ilgili arama motorunun adresi ve kullanılan arama kelimeleri. 

 

Bu bilgiler, Echo’ nun web sunucusu yoluyla toplanır ve sadece sistem yönetimi için ve sitenin kullanımını arttırmak için toplanan istatistikleri oluşturmaktadır.Web sitesi kullanıcı bilgilerini toplamak için çerezler (cookie) kullanılmaz.

Bazı ECHO web sitelerinden ürün ve hizmetler sipariş edebilir, bilgi isteyebilir, pazarlama ve destek malzemelerine abone olabilir, ECHO ürünlerinizi ve kendinizi kaydettirebilir veya ECHO'ye iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Bu sayfalardan bize verdiğiniz kişisel bilgi türlerine adınız, adresiniz, telefon numaranız, e-posta adresiniz, kullanıcı adınız ve parolalarınız, faturalama ve işlem bilgileriniz, kredi kartı bilgileriniz, aranma tercihleriniz, öğrenim ve çalışma özgeçmişiniz ve ilgilendiğiniz işle ilgili veriler dahil olabilir. Web sitelerimizi, hizmetlerimizi veya iletişimimizi özelleştirip ürünlerimizi ve hizmetlerimizi geliştirmek için özel ve mesleki ilgi alanlarınız, ürünlerimiz veya hizmetlerimiz hakkındaki görüşleriniz ve bunlara ilişkin demografik bilgiler istenebilir. Bu ek bilgilerin verilmesi isteğe bağlıdır.


ECHO kişisel bilgileri, sizin ihtiyaçlarınızı ve ilgilerinizi daha iyi anlamak ve sizlere hizmet sunmak için kullanır. Bilgilerinizi özellikle bir işlemi veya siparişi tamamlamanıza yardımcı olmak, sizinle iletişim kurmak, hizmet ve destek sağlamak, verilen hizmetler ve sağlanan yararlar hakkında bilgilerinizi güncelleştirmek, yapılan promosyonları ve bazı ECHO web sitelerini özelleştirmek için kullanırız. Bilgilerinizi, zaman zaman, ECHO ürünleri veya hizmetlerine ilişkin pazar araştırmaları için sizinle iletişim kurmak amacıyla da kullanabiliriz. Bu tür iletişimle ilgili gizlilik tercihlerinizi seçebilmeniz için size olanak tanınacaktır. Kredi kartı bilgileri yalnızca ödeme işlemleri ve kötü amaçlı kullanımı önlemek için kullanılır. Bu bilgiler, finansal hizmet sağlayıcılarımız veya ECHO tarafından başka bir amaçla kullanılmaz ve ileride yapacağınız alımlar için kredi kartı bilgilerinizi saklamamızı istemediğiniz sürece söz konusu hizmetlerin sağlanması için gerekenden fazla tutulmaz.

Kişisel olmayan veriler, ECHO web sitesi kullanımı, performansı ve etkinliği hakkında rapor düzenlemek için bir araya toplanır. Bunlar, müşterilerin deneyimlerini, kullanımlarını ve site içeriğini geliştirmek için kullanılır. ECHO, kişisel bilgilerinizi başkalarına satmaz, kiralamaz veya ödünç vermez. Ürün veya hizmet isteklerinizi yanıtlarken olan durumlar dışında ECHO kişisel bilgilerinizi diğer şirketlerle paylaşmaz. Bilgilerinizi gönderdiğinizde izniniz istenir. ECHO "Bilgilerinizi nasıl kullanıyoruz?" konusunda anlatılan tüm ürünleri, hizmetleri ve müşteri çözümlerini vermek üzere diğer hizmet sağlayıcılarla ve tedarikçilerle sözleşmeler yapar. Tedarikçiler ile hizmet sağlayıcıların ECHO adına aldıkları bilgileri gizli tutmaları zorunludur ve ECHO adına verdikleri hizmetlerin sağlanması amacı dışında başka bir amaçla kullanamazlar. Müşterilerimize daha iyi hizmet sunmak için bu hizmet sağlayıcılar başka hizmet sağlayıcılar ile sözleşmeler yapabilir. ECHO, güvenlik güçleri işlemleri, mahkeme celbi veya yerel yasalar gereği olmadığı sürece izniniz olmadan kişisel bilgilerinizi başka şirketlerle paylaşmaz.

ECHO veya bağlı kuruluşları ya da bunların tüm varlıkları başka bir kuruluş tarafından satın alınabilir veya bu kuruluşlarla birleştirilebilir. Böyle bir birleşme veya satın almanın gerçekleşmesi durumunda ECHO, size hizmet sunmaya devam etmek amacıyla kişisel bilgilerinizin bazılarını ya da tamamını birleşilen veya satın alan kuruluşla paylaşacak olması halinde, size bildirimde bulunmak için gereken her türlü makul çabayı gösterecektir.

ECHO tarafınıza, ürünlerimizi ve hizmetlerimizi tanıtan çeşitli bilgileri alıp almama seçeneğini vermektedir. Belirli bir ürün ve hizmete özgü bilgileri ve ECHO genelindeki pazarlama iletişimlerini almak için abone olabilirsiniz. ECHO genelinde yapılan iletişimlere yeni ürün bilgileri, özel indirimler veya belirli bir pazar araştırmasına katılmaya davet edilme dahil olabilir. ECHO genelindeki iletişimlerin normal posta, e-posta ve telefonla iletilmesi konusunda seçim yapabilirsiniz.).

ECHO, verdiğiniz bilgileri korunmasını amaçlamaktadır. İzinsiz erişimi ve bilgilerin açıklanmasını önlemek ve verilerin doğruluğu ile doğru amaçla kullanımını sağlamak için ECHO, toplanılan bilgilerin korunmasına yönelik gerekli fiziki yöntemleri ve yönetim usullerini kullanmaktadır. Kredi kartı bilgileri gibi hassas bilgilerin toplanmasında veya aktarılmasında Secure Sockets Layer (SSL) şifrelemesini kullanılır. SSL şifrelemesi, bilgilerin bizim dışımızda hiç kimse tarafından okunamayacak biçimde olmasını düzenler. Bu güvenlik önlemi, tarayıcı pencerenizin altında kapalı bir asma kilit veya kırık olmayan bir anahtar simgesi gördüğünüzde çalışıyor demektir.

Kredi kartı numaraları yalnızca ödeme işlemleri için kullanılır ve bunun dışında başka bir amaç için kullanılmaz. Gerçek zamanlı ödeme işlemlerinin bir parçası olarak ECHO, kötü amaçlı kullanımlara karşı yönetim hizmetinin abonesidir. Bu hizmet size ve ECHO'ye, finansal verilerinizin korunması için kredi kartlarının kötü amaçlı kullanımına karşı ek güvenlik sağlar.